انعکاس گچساران؛

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: مدیریت صحیح پسماندها مسئله چندی بعدی بوده که مهمترین آن فرهنگ‌سازی است.

فرزاد بابکان پور روز سه شنبه در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان اظهار داشت: مدیریت مناسب پسماندها و حفظ محیط زیست که لازمه ارتقای بهداشت عمومی است باید همه جانبه مورد توجه باشد.

وی اظهار داشت: مدیریت پسماند یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار است زیرا تولید پسماند در زندگی انسان ها امری اجتناب ناپذیر بوده و بی توجهی به آنها تاثیر زیادی در تخریب محیط زیست و طبیعت دارد.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اظهار داشت: مدیریت پسماندها به عواملی همچون تولید، جمع آوری، حمل نقل و دفع آن بستگی دارد که در این راستا مدیریت این مقوله بسیار وسیع و متغیر است بنابراین راهی جز مدیریت صحیح و تدوین برنامه راهبردی وجود ندارد.
وی به فرهنگ سازی در این خصوص اشاره کرد و گفت: تفکیک زباله از مبدا یک امری مهم و اساسی بوده که شهرداری در برنامه‌ریزی ها، فرهنگ سازی و تعریف بسته‌های تشویقی برای شهروندان این مهم را محقق سازد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری افزود: انجام اقدامات مناسب در مدیریت پسماند استان نیازمند برخورداری از اراده و تلاش جمعی است و هیچگونه اهمال و کم کاری دستگاه‌های اجرایی در این خصوص پذیرفته نیست.
بابکان‌پور تصریح کرد در این راستا از ظرفیت کارگروه مدیریت پسماند استان در سیاست‌گذاری و مدیریت اصولی برنامه محور پسماندها که از اولویت هاست باید استفاده شود.
وی با اشاره به وضعیت پسماندهای پزشکی مطب‌ها، کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی گفت: دفع نامناسب پسماندهای بیمارستانی و عفونی عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت وعلاوه بر آلودگی های محیط زیستی خطر گسترش برخی از بیماری‌ها را به همراه دارد.
بابکان پور تاکید کرد: پسماندهای بیمارستان‌های دولتی، مطب‌ها، کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان توسط دستگاه‌های موجود در بیمارستان‌ها می بایست بی‌خطر دفع ‌شوند.
وی با بیان اینکه نخاله‌های ساختمانی هم دست کمی از زباله ندارد گفت: تخلیه نخاله در ورودی شهر منظر خوبی ندارد که باید با مشارکت مردم جلوی این کار گرفته شود.
در این جلسه مصوب شد دامپزشکی استان نسبت به اعلام موارد خطرساز در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در کشتارگاه ها اعلام نظر نموده تا شهرداری به موارد رسیدگی کند.

انتهای پیام

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران | پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران