انعکاس گچساران؛

مدیرکل اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح آزمایشی تولید و عرضه نان با سبوس و جوانه کامل در برخی مجتمع های نان سطح شهر یاسوج خبر داد.

حسن رضاپور روز سه شنبه در نشست کارگروه آرد، نان و گندم از اجرای طرح آزمایشی تولید و عرضه نان کامل خبر داد و گفت: در راستای کیفی سازی بحث نان این طرح از هفته آینده در سه مجتمع تولید نان در یاسوج اجرا می‌شود.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری گفت : مردم همواره گلایه هایی نسبت به کیفیت نان دارند که نیاز بود برنامه ای جهت تغییر در کیفیت نان استان تهیه شود.
وی افزود: حدود چهار ماه است که درگیر تغییر اساسی در بحث نان هستیم و مواردی هم مصوب شد که باید عملیاتی شوند بنابراین طرح آزمایشی تولید و عرضه نان کامل با سبوس و جوانه کامل در سطح مرکز استان اجرا می شود.
رضاپور با اشاره به اینکه طرح پس از اجرا در یاسوج، در شهرهای گچساران و کهگیلویه عملیاتی و به مرور در اغلب نقاط استان اجرا می شود ، گفت: کارخانه آرد و نشاسته استان جهت اجرای این طرح در هر میزانی که لازم باشد آرد کامل تولید و در اختیار نانوایی ها قرار  می دهد تا به مرور به سمت کیفی سازی نان پیش برویم.
مدیرکل اقتصادی یادآور شد: این طرح از آرد به دست آمده از گندم کامل تولید می شود و دارای خواص سلامت بخش زیادی است و متخصصین تغذیه و پزشکان مصرف این نان را به همه همشهریان توصیه می کنند.
وی گفت: نان کامل سرشار از ویتامین های گروه ب است و در پیشگیری از سکته قلبی و مغزی، جلوگیری از سرطان روده و کنترل قند چربی و کلسترول مفید است.
رضاپور با اشاره به اینکه ممکن است کار در اوایل با مشکلات و نواقصی همراه باشد، خاطرنشان کرد: بعد از اجرای آزمایشی طرح، نواقص ها احصاء و برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران | پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران