انعکاس گچساران؛

رئیس پژوهشگاه رویان گفت: بزرگترین ظرفیت سلول‌های بنیادی در سطح خاورمیانه در ایران ایجاد شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان:حسین ضرابی، رئیس پژوهشگاه رویان گفت: در زمینه ذخیره سازی سلول‌های بنیادی و خون بند ناف اقدامات خوبی در کشور انجام شده است؛ به طوری که بزرگترین ظرفیت سلول‌های بنیادی را در سطح خاورمیانه ایران در اختیار دارد.

او گفت: سلول‌های بنیادی خونساز در درمان بیماری‌های خونی کاربرد دارند و به همین دلیل هر چقدر ذخیره سلول‌های بنیادی را در ایران افزایش دهیم، شانس پیدا کردن نمونه مناسب برای پیوند افزایش پیدا خواهد کرد و بیماران تحت عمل جراحی پیوند قرار می‌گیرند.

ضرابی  ادامه داد: از دیگر برنامه‌های پژوهشگاه رویان راه اندازی پالایشگاه محصولات زایمان است و استفاده از سلول‌های زایمان برای استفاده بند ناف و مایع جنینی از محصولات پالایشگاه محصولات زایمان است.

رئیس پژوهشگاه رویان بیان کرد: در حال حاضر پالایشگاه محصولات زایمان شروع به کار کرده است، اما تولید قسمت عمده محصولاتش در پارک علم و فناوری به زودی راه اندازی می شود.

ضرابی ادامه داد: به ازای هر نمونه خون بند ناف وارداتی، حدود ۳۵۰۰۰ دلار هزینه خواهد شد. با انجام این تعداد پیوند و با ساخت پالایشگاه محصولات زایمان، صرفه جویی یک میلیون دلاری به همراه داشته است. در حال حاضر بیش از ۳۰ پیوند سلول‌های بنیادی در زمینه درمان بیماری سرطان خون در کشور انجام شده است.

انتهای پیام

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران | پایگاه خبری تحلیلی انعکاس گچساران